Novinky - Zprávy

 
 
Vánoční besídka  13.12.2018
 
Stalo se již dlouhou tradicí připravit v dětském domově v předvánoční době besídku, na kterou zveme spolupracující školy, sponzory  a přátele. Nejinak tomu  bylo i letos. "Umělecká"  dílka, předvedená našimi dětmi, samozřejmě snesou jen opatrné hodnocení kvality a měla jistě daleko k dokonalosti. Nicméně je třeba i tak poděkovat odvážlivcům, kteří se nestyděli vystoupit před početným obecenstvem a předvést prostě to, co si dokázali nacvičit. Bavili se všichni a přihlížející zhodnotili potleskem každé vystoupení. Závěrečné posezení bylo již bez trémy a v přátelském duchu.
 
 
Výlov rybníka    3.11.2018
 
Naši malí rybáři se na pozvání rybářského spolku Veltruby mohli účastnit výlovu rybníka Hradištko. Většinou poprvé vyiděli, jakým způsobem se vlastně kapři dostávají z vody, aby pak doputovali na vánoční stůl. Vyloveni nebyli ovšem jen kapři, ale také štiky, sumci , amuři. Rybářští přátelé se o nás příjemně postarali, včetně občerstvení a dalších pozorností a dárků. Moc děkujeme.
 
 
 
 
Divadlo  "Čert vem anděla"     24.11.2018
 
 
Naplánovali jsme si návšrěvu divadelního představení ve Světlé nad Sázavou s dojezdem vlakem, ale pro změnu v dopravě (náhradní autobusová ) nám dopravní prostředek ujel. Přesto se nám podařilo dojet včas a divadélko si užít. Zpočátku tedy trochu nezáživné, ale postupně se děj stal zábavnější a nakonec se bavili všichni. Tak už víme, proč s Mikulášem chodí kromě čerta i anděl. Až na deštivou cestu zpátky pěkný zážitkový výlet.
 
Divadlo "Čert a Káča"   21.10.2018
 
V neděli jsme posázavská vláčkem vyjeli do Ledče na divadlo. Komediální představení Čert a Káča bylo mimořádně povedené a čas s pohádkou velmi rychle utekl, že jsem byli trochu zaskočeni, že už jedem zpátky.
Přesto jsme si divadlo velmi užili.
 
 
Výlet do aquaparku 
 
V sobotu 20.10.jsme navštívíli bazén v Kolíně . Cestu jsme spojili s procházkou po historické části Kutné Hory a pak již hurá do vody aquaparku. Někteří se vyřádili na trojskluzavce, někteří na nádherném tobogánu a všichni si užili bazén s umělým vlnobitím. Čas velice rychle utekl a  tak nezbývá, než se těšit na příští návštěvu.
 
 
Lichožrouti    15.10.2018
 
V neděli odpoledne jsme se v městské knihovně zúčastnili čtení z knihy "Lichožrouti" Pavla Šruta. Herci byli úžasní a kdo přišel, jistě nelitoval. I děti se spontánně zapojovaly do představení a odnesly si příjemný kulturní zážitek.
 
 
 
Sportovní dopoledne s přáteli   6.10.2018
 
V sobotu nás opět navštivila skupina přátel z firmy Ingersol Rand. Připravili pro děti vtipné a zajímavé soutěže. Na pořadu byla např.  lukostřelba, šipky, hod na koš a další míčové dovednosti. Děti vytvořily 4 družstva s názvy Veverky, No name, Blázni a Gangsteři. V každé disciplíně se vyhlásilo vítězné družstvo, a na závěr vítěz celkový. Kdo nakonec vyhrál, není tak důležité, vždyť šlo hlavně o přátelské setkání se spoustou legrace. A odměny se dostaly skoro na všechny.
 
 
400. výročí bitvy u Čáslavi 15.9.
 
Do Čáslavi vyjela naší dopravou menší skupinka dětí. V Horkách u Potěh , v prostoru Kalova dvora, probíhaly různé atraktivní soutěže a zajímavá vystoupení- šermíři, vystoupení hudební skupiny s dobovými písněmi, ukázky dobových zbraní, střelba z mušket.
Celý výlet i podvečerní návrat proběhl bez problémů.
 
 
Čistá řeka Sázava  6.4.2018
 
Opět, jako již tradičně, jsme se zapojili do jarního úklidu okolí řeky Sázavy. Vybaveni rukavicemi a pytli jsme odpoledne vyrazili ke staré vodárně a proti proudu řeky jsme sbírali odhozené odpadky na břehu řeky a cyklostezkou až do staré Zruče. Počasí celkem spolupracovalo -  sluníčko hřálo a za snahu jsme si zasloužili i malou sladkost.
 
 

Představení s Michalem Nesvadbou   23.3.2018

 

V sobotu 17. března jsme se rozjeli do Ledče nad Sázavou na dětský program s hercem Michalem Nesvadbou. Trochu nás 

 

zaskočila nečekaná ladovská zima, mrzlo až praštělo, ale to nic neubralo na našem těšení se na nové zážitky. A že jich 

 

panečku bylo.

V nabité sokolovně nás vlídně přivítala a usadila milá paní produkční a mohlo se začít.

 

Michalovy vtipné a veselé kousky, propojená komunikace s námi všemi dětmi nás natolik

 

pohltily, že jsme se najednou rozhodli prchnout na jeviště přímo za ním. Michal, trochu zaskočen naším neplánovaným

 

„útokem“, se ale k celému postavil profesionálně a my jsme si mohli plně vychutnat neopakovatelný zážitek – stát s hercem

 

na jevišti před velkým obecenstvem. Celí jsme hořeli. Michal průběžně vybízel děti k nejrůznějším pohybovým legráckám a ty 

 

všechno ochotně a do puntíku plnili podle něj. Byla to velká zábava.

 

Nakonec nám všem herec nabídl možnost vyfotit se s ním na památku. Bleskově jsme zaujali místo v dlouhé frontě zájemců, 

 

jasně, že i my jsme zatoužili po společném snímku s panem Michalem z Kouzelné školky.

 

Ale jak je to vůbec možné? Jak to, že je tady živý, my se s ním fotíme a můžeme si na něj i sáhnout? Vždyť má Michal přece 

 

být zavřený v televizi a v kouzelné školce? Moc nám nešly tyhle čáry máry do hlavy, ale my na to po čase určitě přijdeme, jak je 

 

tohle možné.

 

Děkujeme panu Michalovi Nesvadbovi a všem lidičkám z jeho štábu za krásný zážitek.

 

Děti z Dětského domova ve Zruči nad Sázavou.

 

 
 
 
Dětský karneval  Veltruby      17.2.2018
 
Již po několikáté jsme byli pozváni pořadateli na dětský karneval do spřátelené obce Veltruby. Deset našich dětí se účastnilo maškarního reje v kulturním sále ve Veltrubech, kde se sešla velká skupina místních dětí se svými rodiči. Naše děvčata po zahájení předvedla své taneční vstoupení - Tanec princezen a všichni se s chutí zapojili do soutěží o sladké ceny. Děkujeme za milé pozvání a příjemné odpoledne.
 
 
 
Vánoční koncert Nadace Srdce na dani      29.11.2017
 

Dne 29. listopadu 2017 proběhl třináctý ročník Vánočního charitativního koncertu nadačního fondu Srdce na dlani. Tento ročník byl oproti předchozím výjimečný tím, že v letošním roce nadační fond Srdce na dlani slaví 15 let svého fungování. Večer zahájila patronka nadačního fondu Jitka Kocurová, která hosty v sále přivítala a zakladatel nadačního fondu Vítek Šubert shrnul úspěšných 15 let činnosti. Poté již předal moderátorské žezlo Pavlu Andělovi, který slavnostním večerem provázel.

V průběhu večera v Národním domě na Vinohradech čekala na hosty řada překvapení. Se svým pěveckým či tanečním vystoupením se představily děti z pěti dětských domovů, nad kterými drží nadační fond patronát (Černá Voda, Krásná Lípa, Litoměřice, Tisá, Zruč nad Sázavou). Práce a aktivity nadačního fondu byly představeny prostřednictvím krátkých videí a celý večer podtrhovala efektní podiová show.

Po závěrečném přípitku a přání mnoha úspěchu v letech budoucích nejen zástupcům nadačního fondu a významným partnerům, ale především těm, kterých se celý večer týkal nejvíce – dětem z dětských domovů – již patřilo podium oblíbené slovenské kapele NoName, která svým vystoupením podtrhla a završila tento krásný večer. 

 
 
Malá Morávka   1.11.2017
 
Středou 25.10. začaly mírně prodloužené podzimní prázdniny na rekreaci v Jeseníkách. Po delší cestě autobusem nás přivítal hotel Brans v Malé Morávce. Jak příjemný hotel, tak blízké vybavené okolí nám poskytlo mnoho možností na využití  volných dnů. Také kuchyně se vytáhla a celý pobyt byl ve znamení chutných  jídel a příjemného prsonálu. Celý skoro týdenní pobyt tak uběhl neskutečně rychle a na řadě byla zase zpáteční cesta. Rekreace, z větší části financovaná MSDUOS, tak přinesla dětem pěkný zážitek a přispěla k upevnění zdraví.
 
Muzikál "Alenka v kraji zázraků"    10.10.
 
Menší skupina dětí měla možnost navštívit divadlo Hibernia, kde děti shlédly dětský muzikál Alenka v kraji zázraků. Velmi výpravné představení s celou řadou známých mladých herců, např. dětmi oblíbený David Gránský nebo Anička Slováčková přinesli dětem krásný zážitek z živého představení. Děkujeme sponzorovi za volné vstupenky.
 
U moře v Chorvatsku      30.8.
 
Dne 8.8. přijel autobus a odvezl našich 11 děti se dvěmi tetami do Gradacu v Chorvatsku. Pobyt byl pro naše děti jako dárek , na němž spolupracovala Nadace Olgy Havlové a Majetková a správní unie odborových svazů. I když byla cesta celkem dlouhá, vše proběhlo bez problémů. Děti byly z moře nadšené, ubytování, jídlo a vše další jen doplnilo příjemný pobyt. Není divu, že když přijel autobus pro cestu zpátky, se nikomu  ani nechtělo nastupovat. Návrat ale proběhl opět v pohodě a teď zbyly jen pěkné vzpomínky. Poděkování všem, kdo se podílel na krásném prožitku pro děti z dětského domova.
 
 
Májový pochod  - Kácov      7.5.2017
 
Pod zamračenou oblohou jsme v sobotu 6.5. pěšky vyrazili  směr Kácov. Vycházkovým tempem jsme přešli Chabeřice, kde při krátké zastávce se děti občerstvili a po "únavném" pochodu  využili místní dětské hřiště  k rozjíveným hrám. Pak jsme pokračovali v klidném tempu jarní přírodou až do Kácova. Zpáteční cesta už byla snažší - vždyť také jezdí vlak ! , tak jsme  se svezli posázavským motoráčkem a zakončili výlet v místní cukrárně.
 
 
VYŠEHRANÍ -  Praha      6.5.2017
 
 
Vyšehraní byl vtipně nazvaný den pro společnou akci celkem třinácti dětských domovů z celé republiky. Sportovním programem se začalo, pokračovalo po obědě několika vystoupeními dětí dětských domovů  a vyhlášením úspěšných účastníků. Z naši aktivních účastníků běžeckého závodu se nikdo na čelných místech neumístil, tak se alespoň proběli pro zdraví. Závěr celého dne byl ve znamení horového muzikálu připraveného Petrem Nedvědem. Prostě příjemný a zábavný den na Vyšehradě v Praze.......
 
 
 
 
Minimální preventivní program      5.5.2017
 
V pátek 5.5. se na celodomovní akci sešly děti s veřejně prospěšnou organizací Prostor plus z Kolína. Smyslem celého odpoledne bylo prostřednictvím her a zábavných činností  poučit děti v prevenci patologických jevů. I když akce byla celkem úspěšná, našlo se několik jedinců, kteří program narušovali a spolupráci bojkotovali.
 
 
Čínská show    30.4.2017
 
Na "čarodějnice" jsme s dětmi na pozvání Nadace Terezy Maxové navštívili v Praze nádherné dechberoucí vystoupení čínských akrobatů v Kongresovém  centru. Program, nazvaný Putování po hedvábné stezce, plný jedinečných tradičních čínských kostýmů, barev a akrobatíckých výkonů zobrazoval  dávnou čínskou historii.
Druhou částí pražské návštěvy byla účast na zapálení vatry v parku Ladronka na počest odlétajících čarodějnic. Zde také za doprovodu pěveckých a divadelních představení  řada příležitostných obchůdků a dílen nabídla dětem možnost zkusit si vyrobit různé dekorace či  vońavé drobnosti.
Počasí se vydařilo, žádná čarodějnice nebyla na děti zlá a tak zbývá jen poděkovat  za pozvání.
 
 
 
Finančník     11.4.2017
 
Trochu zvláštní návštěva se u nás zastavila 11.4. - z ING Bank přijel finanční poradce a připravil pro děti zajímavou a poučnou akci.V kvízové hře soutěžilo 5 družstev a téma bylo zřejmé  - platidla, bynkovky, mince, proč se koruna jmenuje koruna, čím se platí ve světě a spousta dalších zajímavostí.Také se děti museli prokousat několika zadanými finančně matematickými úkoly. Vítězi se nakonec vlastně stali všichni a také dostali pěkné ceny.
 
 
Čistá řeka      8.4.2017
 
V již tradiční akci "Čistá řeka"  jsme  letos měli na starost úsek Sázavy kolem  čističky a podél cyklostezky do "Staré Zruče". Počasí bylo tentokrát příjemné a většina dětí se vrhla do úklidu okolí řeky s nadšením. Pochvala tak patří všem i těm nejmenším. Přispěli jsme tak k příjemnějšímu a kulturnějšímu prostředí pro jarní a letní procházky kolem naší řeky.
 
 
 
 
Jarní tvoření     1.4.2017
 
Aprýlová návštěva přátel z firmy Ingersol-Rand Kolín byla  plná jarních a velikonočních  symbolů - pletly se pomlázky, barvila vajíčka, kreslily obrázky a vyráběly ptačí budky. Nadšení návštěvníků se rychle přeneslo i na děti a den tak přinesl zajímavé podněty i pro další zájmovou činnost.
 
 
 
Karneval Veltruby    5.3.2017
 
V sobotu  4.3. jsme opět, na pozvání přátel z Veltrub u Kolína zavítali na karneval. Vydařené odpoledne podpořila skupina našich děvčat povedeným tanečním  vystoupením "MÁŠA",  které přítomní ocenili velkým potleskem.  V tanci, soutěžích se sladkými odměnami  a spoustou legrace tak proběhlo příjemné  setkání, které se stává již přátelskou tradicí. Děkujeme.
 
 
 
Zimní pobyt - Krásná 2017    
 
Jarní prázdniny 2017 strávily děti DD již po několikáté v penzionu Krásná u Jablonce. Snad až nespravedlivě vyšel celý týden na nejhorší počasí za celou zimu - pršelo a pršelo. Opravdu snad jen několik hodin bylo možné se proběhnout venku, jinak celá rekreace byla o hrách, soutěžích - prostě činnosti jen v budově. Ne každého z dětí tyto činnosti zabavily - byl docela problém pro všechny, hlavně starší, něco zajímavého připravit. Nakonec pobyt proběhl uspokojivě, penzion, který známe z předchozích pobytů, poskytoval k celkové spokojenosti standartní služby.
 
 
 
 
 
Zimní šlápoty       18.2.
 
V sobotu 18.2. jsme , zrovna v době největší oblevy, vyrazili na turistickou vycházku kolem Zruče. Kromě našich šlápot jsme v tajícím sněhu zaznamenali také stopy dalších obyvatel  přírody - pelechy a ťapky zajíců a stopy kopýtek srnek. Příjemná předjarní vycházka byla zakončena opět v DD, kde máme, na rozdíl od zvířat v přírodě, teplé a suché postýlky.
 
 
 
Divadélko v DD   1.2.2017
 
Náš domov navštívil divadelní soubor pražského divadle Viola s pásmem písniček, říkane, hádanek a básniček, vesměs na lidovou notu, představením s názvem "Endele Vendele". Herc zkušeně vtáhli diváky do děje, tak si v pohádkách zahráli i děti a celé představení doslova strhlo  všechny bez rozdílu. Hrálo se na různé, často zcela netradiční hudební nástroje a všichni se shodli, že  představení bylo zábavné a příjemné.
 
 
 
Hokejový zápas - SportAréna Sparta Praha   26.12.2016
 
Již několikátý rok nás nadace Srdce na dlani (SND) pozvala na vánoční hokejový  zápas- tentokrát Sparta v Chomutov. Stihli jsme přijet s předstihem, a tak si naše "delegace" 8 dětí s tetou stačila důkladně  prohlédnout sportovní halu a pak následovala soutěž přímo na ledě, které se záčastnily i naše děti s docela slušným úspěchem. Od sparťenského hokejového klubu jsme dostali šek na finanční částku, kterou nasbíral právě hokejový klub. Velké poděkování tak patří Spartě i nadaci SND, kterří spolu připravili příjemné odpoledne.
 
 
Bowling  Uhlířské Janovice  17.12.
 
Také letošní rok nás pozval majitel Country clubu Weststar na přátelské bowlingové odpoledne. Děti s tetami se rozdělily do dvou konkurenčních týmů a o zábavu tak nebyla nouze. Došlo i na chutný oběd. Před cestou zpátky jsme ještě stihli obdivovat krásný dřevěný betlém na náměstí v U.Janovicích. Vánoce  pro devět dětí tak přinesly pěkný sponzorský zážitek.
 
 
Vánoční besídka
 
 Tradiční vánoční besídka, letos již jubilejní 15., se uskutečnila ve čtvrtek 15.12. Přišla celá řada pozvaných hostů, aby shlédla často neumělá, ale o to s větší odvahou a chutí předvedená vystoupení  našich dětí. A tak se střídaly básničky, vtipné výstupy, písničky a taneční kreace za povzbuzování vstřícného obecenstva. Následné posezení s hosty a malým občerstvením, připraveným dětmi, jen dokreslilo  přátelskou předvánoční atmosféru.
(foto ve fotogalerii)
 
 
Medové perníčky
 

V neděli 4.12. 2016 se uskutečnila celodomovní soutěž Nejkrásnější medový perník. Po obědě se sešly na kuchyňce 3. skupiny postupně děti ze všech rodinných skupin, aby předvedly své dovednosti při zdobení perníčků. Ty už napekly děti týden předtím v kroužku vaření.

Všichni soutěžící se velmi snažili a jejich medové perníčky vypadaly opravdu krásně. Ty nejkrásnější ozdobí slavnostní tabuli při vánoční besídce.

 

 
Jarmark
 

 V neděli 27.11.2016 jsme opět, jako každý rok otevřeli stánek našich výrobků na předvánočním jarmarku v areálu zručského zámku. Ač nás z počátku potrápil mírný děštík, po chvíli ustal a my jsme se mohli s vervou pustit do prezentace naší volnočasové činnosti. Především Míša a Láďa se ukázali být zdatní jarmarečníci.  Atmosféra jarmarku byla opravdu předvánoční, takže se nám tam moc líbilo. Na závěr byl slavnostně rozsvícen vánoční stromek a my už jen netrpělivě čekáme, kdy se rozsvítí i v našem domově.

 

 

Nadační koncert

Ve středu 23. listopadu proběhl v Národním domě na Vinohradech již 12. ročník
Vánočního charitativního  koncertu
nadačního fondu Srdce na dlani.

Vánočního charitativní koncert nadačního fondu Srdce na dlani je již tradiční benefiční akcí zaměřenou na podporu dětí z pěti dětských domovů, nad kterými nadační fond Srdce na dlani drží patronát.

Večer byl zahájen zakladatelem nadačního fondu Vítem Šubertem a patronkou fondu Jitkou Kocurovou. Hostům byla představena činnost nadačního fondu s důrazem na klíčové projekty, které byly realizovány v uplynulém roce.  Děti z pěti dětských domovů (Černá Voda, Krásná Lípa, Litoměřice, Tisá a Zruč nad Sázavou) ve svém vystoupení předvedly svůj taneční i jiný talent. Večerem provázel nadačnímu fondu již mnoho let věrný moderátor Pavel Anděl.

V průběhu celého koncertu měli hosté možnost podpořit nadační fond Srdce na dlani a především dětské domovy zakoupením výrobků dětí z dětských domovů i přímými finančními dary, a to nejen v hotovosti, ale také prostřednictvím DMS či nové aplikace dostupné z titulní strany webu www.srdcenadlani.cz. Celkem bylo vybráno úžasných 218 109 Kč!

Slavnostní předvánoční atmosféru završil podařený koncert kapely PORTLESS a bohatý raut v krásných prostorách Národního domu na Vinohradech.

Nadační fond srdečně děkuje všem dárcům, mecenášům a podporovatelům, protože bez  jejich  pomoci by nadační činnost nebyla možná! Velké poděkování patří generálním partnerům koncertu, společnostemADASTRACZ.NIC a DELL EMC, a hlavnímu partneru koncertu, společnosti DNS.

 

Beseda s Veronikou

¨
Ve čtvrtek 10.11.přijela do našeho domova Veronika Kašáková, doprovázená slečnou Nápravníkovou. S našimi staršími dívkami so přijela popovídat  o svém životě, o svém receptu na úspěšnější život.
Veronika pochází z Prahy a od 4 let vyrůstala spolu s bratrem v dětském domově.Vystudovala střední pedagogickou školu a potom pracovala v bance.
Život jí změnila účast v soutěži Česká MIss 2013, kde se dotala až do finále. Napsala autobiografickou knihu Zpověď- Z děcáku až na přehlídková mola,
Nyní je koordinátorkou projektu "Nový start s Veronikou". Aktivně se věnuje charitě a navštěvuje dětské domovy. Pracuje dále jako modelka, moderátorka a herečka.
Setkání s Veronikou bylo velmi milé, bezprostřední a příjemné, děvčata z ústavní výchovou tak měla velmi příjemný zážitek z poznání člověka s podobným osudem, který se dokázal prosadit. Veronika navíc předala dívkám nějaké pěkné oblečení, boty a doplňky.
 
 
Mandaly
 
Ve spolupráci se Spolkovým domem ve Zruči n. S. se zapojilo do akce "Mandala" 9 dětí. V rámci našeho projektu "Jednám samostatně", jehož cílem je naučit děti cílevědomému samostatnému chování a jednání ve společnosti, v institucích a na úřadech, si děti ve Spolkovém domě vyjednaly návštěvu a vyzvedly připravené mandaly.  V domově je pak vybarvily, nazvaly a předaly k zveřejnění na výstavě, která byla vernisáži ve Spolkovém domě zahájena 15.11.
 
 
Ozdravný pobyt "Mácháč"
 
 
Letošní podzimní pobyt v termínu 26.10.-30.10. jsme vyjednali a s podporou Majetkové a správmí unie odborových svazů absolvovali v hotelu Bezděz ve Starých Splavech u Máchova jezera. Účastnilo se 22 dětí a 4 tety a všichni si užili kraj K.Máchy - výlet na hrad Bezděs, stezkou Se Čtyřlístkem a tradiční večerní diskotéky. 
 
 
 

Jóga

21.10.2016

 

Dnes do našeho zařízení příjela za dětmi paní Tereza Viktorová, cvičitelka jogy. Po vzájemném seznámení s 

Ančou T., Ančou P., Toničkou Natálkou, Gábinou, Vanesou a Adélou, děvčata velmi hezkou a nenásilnou 

formou seznámila se základními cviky jogy, spojené s posilovacími cviky a celkově správným držením těla.

Celá hodina cvičení proběhla ve velmi milé atmosféře, při vůni vonných tyčinek. Děvčata se již dnes těší na další 

setkání.

 

 

 

Pochod "Okolo Bohdanče"          1.10.2016
 
 
Tradičně jsme se letos účastnili pochodu okolo Bohdanče v počtu 24 dětí a tři vychovatelky.
A protože jsme sebou brali také naše nejmenší i k kočárku, vybrali jsme trasu, kterou zvládneme - dlouhou 10 km.
Cestou nás čekala kontrolní stanoviště s občerstvením, s veselými úkoly pro děti, také řada zajímavých míst  - prostě organizátoři měli akci velmi pečlivě připravenou.
 
Pro nejmenší byl pochod oživen putováním "pohádkovým lesem", a tak nás strašil hejkal, odměnila hodná čarodějnice, a ukázala se řada dalších pohádkových bytostí - nikdo se neztratil, čerti do pekla neodnesli ani jednoho  zlobila a tak jsme si užili velmi prima odpoledne.
 
 
Poučné a zábavné
 
Zaměstnanci firmy INGRSOL RAND Kolín si pro naše děti připravili na středeční odpoledne poučný, ale i zábavný program. Tentokrát na téma : činnost dobrovolných hasičů.
Hasiči z Veltrub nejprve děti seznámili s náplní jejich práce, ukázali výstroj a umožnili dětem prohlídku dvou hasičských aut.
Další částí celého odpoledne byla  řada zábavných soutěží - hod hadicí na cíl, přenos vody na plováku, běh ve výstroji a přetahování o hadici. Do soutěží se zapojila tři smíšená družstva. Nejvíce děti zaujal běh ve výstroji, kdy si každý oblékl hasičskou uniformu, helmu, rukavice, musel proběhnout vyznačenou trasu a rozvinout hadici.
Děkujeme našim přátelům z firmy INGERSOL RAND a hasičům Veltrub za pěkné odpoledne.
   
 
Zahájení školního roku s nadačním fondem
 

Dne 15.9. 2016 nás navštívil p. Mgr. Petr Šusta z Nadačního fondu Srdce na dlani. Na společné schůzce

děti seznámil s činnostmi nadačního fondu, připomněl jim pravidla hodnocení Motivačního programu a Stipendií.

V rámci vyhlášeného projektu Druhé housle přivezl a dětem předal 4 kytary – Radim, Ladislav, Michaela, Natálka S. a

 bubínek – Milan.

 Děti by měly využít hudební nástroj k nácviku písně. Pokud tuto šanci nevyužijí, předají nástroj kamarádovi.

 
 
 
Nejmilejší koncert
 
 

Dne 2.4. 2016 se konal Nejmilejší koncert 2016 – Středočeský kraj v Nymburce.

 

Náš domov reprezentovaly v oboru tanec- Zumba – Anna T, Brigita, Anna P., Páťa, Iveta, Duhová víla- Ivan a 

 

Anna P. Báseň přednesla Páťa. V sólovém zpěvu vystoupila Anna T., ve sborovém Brigita, Anna T. a Anna P., 

 

Páťa.

 

Do republikového finále v Ostravě naše děti nepostoupily, ale patří jim poděkování za odvahu a snahu.

 

Děkuji p. Breckové, Nulíčkové a Hejné za přípravu dětí na vystoupení.

 

Králová

 

 
Mirákulum
 

 V neděli 29.5. jsme se vypravili na akci pořádanou Středočeským krajem pro děti z dětských domovů. Po příjezdu do Milovic na nás čekalo občerstvení, které jsme měli k dispozici po celou dobu trvání akce – limonáda, hranolky, nanuky,... Shlédli jsme ukázku práce PČR, výcvik policejních psů, ukázky výbavy vozidel RZS. Některé děti provedly podrobný průzkum vozů, vyzkoušely vysílačky, zjistily jména všech pejsků, ti nejodvážnější si je pohladily.

V areálu Mirákula bylo tolik atrakcí, že si je děti ani nestikly všechny vyzkoušet. Nejoblíbenější byla trampolína – takový veliký gumový kopec, co se pořád hýbal, hrad s vysutými mosty, skluzavkami a rozhlednami, obří houpačky, bludiště, lanové centrum, lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, podzemní chodby a mnoho jiných skvělých věcí.

Počasí nám přálo a tak se nám ani nechtělo odjíždět zpátky domů. Třeba se tam zase za rok vrátíme.

 

 
 
 
Tváře lásky
 Vernisáž a závěrečná konference k projektu poradny Magdala "Tváře lásky".
 

účastněné děti : Daniela, Natála, Kateřina, Radim, František, Jaroslava,

Natálie, Gábina

Pedagogický doprovod : Š. Kleinová

 

Projekt „Tváře lásky“, se věnoval především prevenci

násilí na ženách a mužích – domácímu násilí a obchodu s lidmi.

Prevence byla zaměřena na děti a mladé lidi od 12-ti let žijících v dětských domovech a výchovných ústavech v 

ČR, ale také na děti z rodin.

 

 

Na konferenci vystoupila hlavní koordinátorka tohoto programu, paní Mgr. Šárka Martinovská, která velmi

příjemným a přehledným způsobem podala zprávu o realizaci projektu a shrnula kladné a záporné zkušenosti.

 

Dále vystoupili lektoři se svými zkušenostmi s dětmi. Jejich zážitky byly mnohdy úsměvné,

 ale i smutné a deprimující. S některými tématy bylo nutné, dle jejich slov, velmi citlivě a lidsky 

zacházet, jako bylo například téma - násilí v rodinách. Jiná témata byla odlehčenější a děti s nimi 

pracovaly s větší pohodou. Především zpočátku se ečlektoři potýkali především s organizačními

 potížemi, které komplikovaly jejich velmi plivě připravený program dne.

 

 

Vystoupil také pan ředitel DD Horní Počernice se svou kladnou i zápornou kritikou programu.

 

Po shlédnutí filmu, natočeného s dětmi dětského domova jsme si již mohli prohlédnout výstavu

 prací dětí a mládeže, kterou svým obsáhlým komentářem provázela Mgr. Šárka Martinovská.

 

Velmi děkujeme celému týmu za tento preventivní program a za obrovskou snahu pomoci těmto ohroženým dětem.

 

filmový dokument zde:

https://youtu.be/NwyFgtBu31o   

 
 
Tenisový víkend  15.5.2016
 
S nadačním fondem "Srdce na dlani" se skupinka naši dětí  13.-15.5. účastnila Tenisového víkendu v Praze. Spolu s dětmi z dalších domovů se naši sportovci setkali s organizátory a dobrovolníky nadace a firem Dell, IBM, DNS, které nadaci podporují.
 
Pro děti byl přichystán  bohatý program, složený z tenisového treninku, kdy se jim věnovali profesionální trenéři, a také z přátelského večeru v kině a při bowlingu.
Všem se víkend moc líbil a tak zbývá jen pořadatelům a příznivcům poděkovat.
 
 
Čarodějnice "na Ladronce"   30.4.2016
 
Již podruhé jsme byli účastníky společenské akce v Praze, kterou organizuje nadace "Srdce na dlani". Taneční soubory, loutkové divadlo, čarodějnické disco, volba MIss čarodějnice a další vystoupení dětí DM a DD. Po celém parku Ladronka byly rozmístěny stánky s občerstvením, dárkovýni předměty a dětskými kreativními dílnami, kde si děti mohli zkusit svou šikovnost při výrobě drobných děrečků z korálků, dřeva, proutí či papíru.
Podařená akce byla zakončena slavnostním zapálením hranice.
 
 
Májový běh  1.5.2016

 

 

 

Zúčastněné děti : Anička , František , Míša

 

 Pavel, Natálka, Terezka

 

Doprovod : Šárka Kleinová

 

Již tradičně se 1.5. konala sportovní akce pro děti, mládež i dospělé - „Májový běh“ , 

 

která se uskutečnila v parku Zručského zámku.

 

Startovali různé kategorie dětí- Benjamínci, předškoláci, nejmladší, mladší, starší 

 

žáci, dospěláci a novinkou byla štafeta – 2 dospělí(muž, žena) + 2 děti(chlapec, 

 

dívka).

 

Umístění:

 

Terezka S. - předškolák (150m)– 8. místo

 

Pavlík K. - předškolák (150m.)– 10. místo

 

Natálka S. - nejmladší žákyně (560m.)– 5. místo

 

Anička P. - mladší žákyně (1100m.)– 4. místo

 

Míša W. - mladší žákyně (1100m.)– 5. místo

 

František Č. - starší žák (1100m.) - 4. místo

 

Všechny zúčastněné děti byly odměněny sladkostí a samozřejmě proběhlo také 

 

oficiální vyhlášení vítězů.

 

Medaile a diplomy předávala světová vítězka v běhu Jarmila Kratochvílová.

 

Pro diváky i soutěžící to bylo určitě velmi pěkně strávené nedělní dopoledne.

 

Šárka Kleinová

 

 

 
 
Jarní tábor
 

S občanským sdružením ELVÍRA se skupinka sedmi dětí o Velikonocích zúčastnila jarního tábora v Orlických horách. Všechny po návratu s nadšením vyprávěly o skvělém zážitku - zajímavý program, příjemní lidé - prostě skvělé. Velké poděkování patří celému kolektivu sdružení .

 
 
 
Březen - měsíc karnevalů  12.-13.3.
 

Na sobotu 12.3.  byly děti DD pozvány na tradiční karneval do Veltrub. K dětskému reji masek přispěla také naše děvčata  tanečním vystoupením. Hned následující neděli  v domově pokračovala karnevalová atmosféra, když k nám přijeli přátelé z firmy Ingersol Rand a rej masek a tance se rozběhl znovu  

 
 
Zimní pobyt s nadací Srdce na dlani - Benecko  19.2.2016
 

Nadační fond "Srdce na dlani" připravil pro děti z dětských domovů zážitkový víkend na horách.

Odjížděli jsme v pátek odpoledne a ihned po příjezdu jsme byli ubytováni v hotelu Kubát. Po večeři byl naplánovaný Snow tubing - jízda na gumových pneumatikách. Jezdily malé i velké děti a opravdu si společně užily plno legrace.

Na sobotu byl pro děti připraven náročnější program. Dopoledne i odpoledne děti lyžovaly. Začátečníci pod dozorem zkušených a profesionálních instruktorů, Ti zkušenější a pokročilejší lyžaři sjížděli již náročnější sjezdovky a věnovali se jim dobrovolníci ze SND, také zkušení lyžaři. Vezli jsme s sebou také boby, ale vzhledem k nepříliž dobrým sněhovým podmínkám nebyla k bobování příležitost. Na konci dne již většina úplných začátečníků zvládla lyžování i výjezdy pomou. Po večeři se pak opět jezdilo na pneumatikách. Bylo obdivuhodné, že po tolika hodinách pohybu v lyžákách a lyžování nechyběla dětem energie a síla . Od 20 hod pak byla připravená discotéka s malým občerstvením.

V neděli nám již bohužel počasí nepřálo. Vydatně pršelo a lyžovat bohužel nebylo možné. Dopoledne jsme proto s dětmi strávili v hotelu, hráli stolní hry a po obědě již proběhlo rozloučení pod vedením Terezy Stopkové. Děti byly odměněny za úspěšné zvládnutí lyžařského výcviku a pochváleny za vzorné chování.

Na zpáteční cestě jsme stihli navštívit a prohlédnout si zámek a muzeum v Jilemnici, občerstvili jsme se v KFC a kolem sedmé hodiny jsme v pořádku dojeli zpět do Zruče n.S.

Dětem i tetám se tato akce velmi líbila a těšíme se na další příjemná setkání.

 

 
 
Motivační program - vyhodnocení  2015-16/1
 

Další pololetí školního roku byla vyhodnoceno Nadací Srdce na dlani  při setkání  24.2.2016.  Ohodnocených dětí byl tentokrát poněkud menší počet, ale i ty si převzaly nezanedbatelné finanční částky na přilepšenou k běžnému kapesnému. Setkání s ředitelkou nadace paní Stopkovou, ředitelem Adastry panem Kyselou a dalšími sponzory a organizátory nadačního fondu Srdce na dlani proběhlo, jako ostatně vždy, v přátelské atmosféře neformálního posezení  s dětmi a  přítomnými pracovníky zařízení.

 
 
 
8. setkání –  Magdala  15.1. 2016

  

Dne 15.1. 2016 se uskutečnilo 8. setkání na téma Zneužívání nejbližšími. Lektoři velmi citlivou a poutavou formou vysvětlili dětem co je pedofilie, jaká je souvislost mezi obchodem s lidmi a domácím násilím, kdo může být pachatelem sexuálního zneužívání. Samozřejmě nechyběly aktivity pro zapamatování probíraného tématu. Tyto aktivity děti vždy vítají, neboť činí setkání atraktivnější. Na závěr proběhla k diskuze o jednotlivých setkáních a malé občerstvení.

 
 
 
Předvánoční návštěva aquaparku   4.12.2015
 

Byli jsme velmi potěšeni, že naše děti dostaly opět tento rok pozvánku do vodního ráje v Praze Čestlicích. Bohužel zajištění vlastní dopravy nás omezilo na účast sedmi dětí a jedné tety.

 

Zážitek to byl každopádně nevšední. Na zahájení celé akce byli přizváni i čerti s mikulášem a andělem. Proběhlo přivítání, focení, rozdání drobných dárečků a pak již mohla začít neomezená volná zábava.

Děti, které již v tomto aquaparku byly, se velmi těšily, věděly jaká prima vodní akce je čeká, a my noví jsme byli velmi příjemně překvapeni. Bylo to úžasných sedm hodin zábavy, legrace a stovky vyšlapaných schodů k tobogánům .

 

A určitě i prima parta dětí, která se zde sešla přispěla ke spokojenosti z této akce a ještě jednou velmi děkujeme za pozvání.

 

 

 
 

7. setkání – Magdala -11.12. 2015

V adventním období se děti sešli s lektory 11.12. 2015 nad tématem Domácí násilí. Děti se dozvěděly o všech formách domácího násilí. Velice dobře spolupracovaly s lektory, téma je oslovilo.Nakonec setkání děti lektorům popřály hezké Vánoce a předaly drobný dárek, který vyráběly v keramickém kroužku.

 

 
 

5. a 6. setkání - Magdala 19.11. a 30.11. 2015

V listopadu jsme přivítali lektory v našdem domově celkem dvakrát s velmi choulostivými tématy. Dne 19.11. lektoři seznámili děti s tématem Prostituce. Bylo to velmi sílné téma, které děti zajímalo a dle dotazníkového šetření mezi dětmi patří mezi nejzajímavější setkání. 30.11 se uskutečnilo druhé listopadové setkání s názvem Obchod s lidmi. Děti byly seznámeny s charakteristikou obchodu s lidmi. Poutavou formou jim lektoři vysvětlili čeho se mají vyvarovat, aby se takovou obětí nestaly . Pro děti to bylo těžké téma.

 
Slavnostní koncert nadačního fondu "Srdce na dlani"
 

Listopad je  časem pro slavnostní koncert, který pořádá nadační fond Srdce na dlani. Ve středu 25. listopadu 2015 proběhl již jedenáctý ročník Vánočního charitativního koncertu , který byl již tradičně zaměřen na podporu dětí z dětských domovů. Bohatý program večera v Národním domě na Vinohradech v Praze završila svým koncertem hudební skupina BUTY.

Na úvod večera hosty přivítala patronka nadačního fondu Jitka Kocurová spolu se zakladatelem fondu, panem Vítem Šubertem. Večerem téměř sedm set účastníků koncertu provedl moderátor Pavel Anděl. Po vystoupení dětí z dětských domovů zahrála hudební skupina BUTY své největší hity.

Součástí prezentace dětských domovů byla vystoupení jednotlivých delegací s krátkým programem, kdy naše děvčata předvedla svou taneční féerii s názvem „Lízátka“. Setkání bylo, opět tradičně, doplněno prodejní akcí a ukázkami z volnočasových činností s dětmi – krásné a vtipné dekorační výrobky s vánoční tématikou se setkaly s velkým zájmem všech účastníků.

Nadační činnost by byla nemyslitelná bez pomoci generálních partnerů – společností DELL Computer, DNS a ADASTRA. Vánoční charitativní koncert zaštítili generální partneři koncertu – společnosti DELL Computer, Adastra a CZ.NIC a hlavní partner koncertu – společnost DNS. Sponzorům, které nadace sdružuje a z jejich příspěvků domovy podporuje, posíláme velké poděkování a přejeme krásné pohodové vánoce.(foto v galerii)

 

 

Kuchaři z Marsu

 

Dne 18.11.2015 k nám zavítali zaměstnanci firmy MARS, kteří nám připravili zábavné odpoledne.

Nejprvel se nám představili a seznámili nás s tím, co jejich firma vyrábí.

Protože jsme měli být celé odpoledne za kuchaře, museli jsme si nejdříve vyzdobit kuchařskou čepici a obléct zástěru, kterou jsme dostali.

Pak jsme se rozdělili na tři party a odebrali se na kuchyňky. Jedna parta pekla šněky z listového těsta, což byl předkrm, druzí připravovali kuřecí maso s rýží a omáčkou Uncle Bens, což bylo hlavní jídlo a třetí parta pekla sladkou rýži, která se podávala jako dezert. Při vaření jsme si užili spoustu zábavy. Závěrečná hostina se konala u vyzdobené tabule, kterou pro nás připravili naši noví přátelé. Po večeři s námi ještě hráli zábavné hry.

Celé odpoledne se náramně vydařilo. Na závěr jsme ještě obdrželi na skupiny nové pánve, hry a výtvarné potřeby.(foto v galerii)

 

 
Prodloužený víkend v Harrachově 13.-17.11.
 

Pro několik dnů podzimního školního volna náš domov dostal od Majetkové a správní unie odborových svazů možnost využít pro rekreační pobyt penzion Tesla v Harrachově. Pěkné podzimní dny a příjemné prostředí si skupina našich dětí „parádně“ užila. (foto v galerii)

 
 
 

4. Setkání -Magdala - 22.10. 2015

Říjnové setkání se uskutečnilo 22.10. 2015. Lektoři dětem představili téma násilí. V průběhu setkání došlo i na pojmy extremismus, kolektivní násilí, sexuální obtěžování, ale i na velmi aktuální téma kyberšikana.

 

 
Ozdravný pobyt Zbraslavice  27.-31.10.
 

Podzimní prázdniny na konci října vždy naše zařízení využívá k ozdravnému pobytu. Nejinak tomu bylo letos, kdy jsme zavítali do rekreačního zařízení U starého rybníka ve Zbraslavicích. Příjemný personál, dobré jídlo a celá řada připravených zábavných akcí a výletů – to je jen stručné, ale výstižné shrnutí celého pětidenního pobytu.(foto v galerii)

 

 

 

2. a 3. Setkání - Magdala – 4.9. a 15. 9

I v září pokračoval preventivní program Tváře lásky. Lektoři se s dětmi z našeho zařízení setkaly 4.9. při tématu práce s agresí. Při setkání nejsou děti seznamovány pouze s teorií, ale průběžně jsou zařazovány i aktivity, které děti baví a činí setkávání pestřejší a zároveň si děti lépe probírané téma zapamatují. Následující setkání proběhlo 15.9. Děti byly seznámeny s tématem gender, byl probírán rozdíl mezi ženami a muži, rozdíly v jejich chování a přetrvávající stereotypy na základě pohlaví.


 


 

1. SETKÁNÍ - Magdala -28.8. 2015

Od srpna je nás domov zapojen do preventivního programu Tváře lásky, který je za podpory Norských fondů realizován Poradnou Magdala. Lektoři účastníky programu seznamují s celkem 8 tématy (respekt, práce s agresí, gender, násilí, prostituce, obchod s lidmi, domácí násilí, zneužívání nejbližšími). Při prvním setkání byli účastníci seznámeni s tématem respekt.


 

http://praha.charita.cz/tvarelasky/tvare-lasky-mame-za-sebou-prvni-setkani-s-detmi/


 

 
Rozloučení s prázdninami

 

V sobotu 29.8.2015 ráno, pestře oděni a ozdobeni květinami, jsme odjeli autobusem do Litoměřic. Nadace srdce na dlani, společně s dětským domovem v Litoměřicích, pro nás připravila rozloučení s prázdninami v havajském stylu. Na akci jsme potkali naše dobré známé z nadace i dalších tří dětských domovů.

Program byl pestrý. Před obědem proběhly individuální soutěže. Neprve jsme byli rozděleni do šesti soutěžních družstev a barevně odlišeni květinovými věnci. Poté jsme při osmi disciplínách sbírali perly do soutěže jednotlivců, ale i družstev. Disciplíny byly tradiční: slalom s vodou, hod na cíl, skládání puzzle, zeměpisné vědomosti, kvízy, skákání v pytlích, kimmova hra ... Nasbírané perly jsme mohli zhodnotit v kasínu, ale museli jsme k němu opatrně proklouznout kolem dvou nebezpečných žraloků.

Po obědě probíhaly soutěže družstev: výroba koktejlů, vybíjená, tanec s míčky. Nejzajímavější byla výroba koktejlů, některé vypadaly velmi lákavě a porota těžký úkol, vybrat ten nejlepší. Poté proběhlo vyhodnocení a následoval volný program, kdy jsme si mohli opéct buřty, zazpívat karaoke nebo poslechnout hezké písničky, které hrál a zpíval nedaleko ohniště pozvaný muzikant.

V Litoměřicích se nám velmi líbilo, dětský domov se nachází v překrásné vile, obklopené velkou zahradou se spoustou možností sportovního i rekreačního vyžití. /foto ve fotogalerii/

 

 
Prázdniny - tábory - brigády
 
Rozjezd prázdnin absolvovala menší skupina  dětí našeho DD, až na několik výjimek, které měly možnost pobytu v rodině, na  táboře Čmelák na Březině u Vlastějovic. Následoval  tradiční pobyt v rekreačním zařízení Radost Vlastějovice, kde se naše děti cítí již "jako doma". Po krátké přestávce v polovině prázdnin se znovu všechny děti do Vlastějovic vrátily a strávily zde zbytek volných dnů. Relaxace a odpočinek od školních povinností tak byly využity do posledních okamžiků.
 Jednoho z chlapců jsme měli v lázních Karlovy Vary a potom na specializovaném táboře pro diabetiky, další, předškolní chlapec strávil celé dva měsíce v léčebně respiračních chorob Cvikov.
Dvě starší děvčata dostala možnost zůčastnit se brigády, kterou zajišťuje ve svém programu nadace Srdce na dlani. Ve významných pražských firmách si dívky zkusily "opravdovou" práci, a samozřejmě, také si mohly přivydělat.
Prázdniny však nejsou, buhužel, nekonečné.....
 
Motivační program - vyhodnocení r.14-15/2
 
Druhé pololetí motivačního programu byla vyhodnoceno na konci školního roku a úspěšně se umístilo  13  dětí. 
Přátelé z Nadace Srdce na dlani rozdělili mezi vyhodnocené děti pěknou sumičku korunek. Ti, kteří vyhověli požadavkům a kriteriím motivačního programu, si tak na prázdniny odnesli příjemné vylepšení kapesného. Zároveň byla dětem představena další forma motivace - program STIPENDIUM -  pro úspěšné studenty a učně starší 15ti let. Do programu jsme byli  nově zařazeni od  školního roku 2015-16..
 
 
Čistá řeka Sázava   13.4.
 
Ve spolupráci s MAS Lípa pro venkov, sdružení obcí kutnohorska, jsme se vydali čistit břeh 
 
řeky Sázavy. Sdružení dodalo nezbytné rukavice, pytle na odpad a také svačiny pro účastníky. 
 
Dvoukilomerový úsek pod skalami až ke mlýnu tak byl zbaven nejrůznějších povalujících se 
 
předmětů, jako jsou papíry, PET i skleněné lahve,  plechovky a podobně.
 
13 dětí a dvě tety naplnily během odpoledne několik pytlů odpadu a vysloužily si pochvalu 
 
od sdružení MAS Lípa. (foto z akce ve fotogalerii)¨
 
 

Čarodějnické odpoledne

 

V sobotu odpoledne náš DD navštívila parta přátel z IR Kolín s bohatým programem, 

 

tentokrát na téma více jak aktuální. Zahrada se proměnila na rej čarodějnic a čarodějů, 

 

hry a soutěže byly velmi hezky připraveny a kdo chtěl, tak si zábavy opravdu užil.

 

Mimo sladkých odměn si bylo možno pochutnat na čerstvých jahodách se šlehačkou,

 

domácím závinu nebo na bábovce. Za snahu a nápad projevený při výrobě slušivých 

 

čarodějnických oblečků se dostalo dětem odměny v podobě věcného dárku 

 

 a certifikátu na řemeslo čarodějnické.Diplom však obdrželi pouze ti nejlepší. 

 

Závěr této akce byl zpestřen opékáním špekáčků a posezením s přáteli.

 

(foto v galerii)

 

 
 
Turnaj ve stolním tenisu  3.4.
 
V prázdninovém předvelikonočním čtvrtku se v DD od rána rozběhl turnaj ve stolním tenisu.
 
Mezi účastníky se objevily jak děti, tak i tety a strejdové a tak děti měli nejen konkurenci, 
 
ale také trochu atrakci. 
 
Bez ohledu na umístění všichni předvedli své nejlepší vykony a mezi ty  úspěšné se nakonec 
 
rozdělila i nějaká sladká odměna. (foto ve fotogalerii)
 
 

 

Jarní vystavování

 

S přicházejícím jarem se u nás na dětském domově připravují výrobky na jarní vystavování 

 

zaměřené na svátky jara - Velikonoce. Do příprav a tvorby vyrobků s velikonočními motivy

 

 se zapojily kroužky keramický, výtvarný a všechny rodinné skupiny.

 

 Vyrábělo se z hlíny, papíru, pedigu a použitzy byly i odpadové materiály.

 

Výstavka byla nainstalována ve výloze drogerie "U Maxů".

 

Návštěva psího útulku      

Na začátku letošního roku byl náš dětský domov obdarován hodným sponzorem, který pro všechny děti nakoupil nové lůžkoviny.

Díky tomu jsme mohli udělat radost zase my někomu jinému.

Vybrali jsme si opuštěné pejsky v útulku v Kutné Hoře a použité a vyřazené deky a polštáře jsme jim odvezli.

Při té příležitosti jsme si s pejsky pohráli a některé dokonce vzali na procházku.

Prohlédli a nakrmili jsme i ostatní zvířátka v útulku – oslíky, poníky, kozičky

a ovečky.

Dětem se výlet za zvířátky moc líbil a chtějí je určitě znovu navštívit.

 

 

 

 

Motivační program - vyhodnocení  r.14-15/1 19.2.2015

 

Po půlroce spolupráce s nadací "Srdce na dlani"  přijela ředitelka nadace p. Tereza Stopková odměnit úspěšné děti, které za školní pololetí  svým chováním, školními výsledky a dalšími atributy splnily podmínky pro odměnu v motivačním programu. Celkem 11 dětí  dosáhlo v bodování úrověň třetího místa  - pokázku na 500,- Kč a hotovost 200,- Kč. Všechny úspěšné děti si osobně ocenění převzaly při malém slavnostním shromáždění. Také ředitel DD Mgr. Lehečka spolu s  ředitelkou nadace p. Stopkovou pogratulovali dětem a vyslovili přání, aby se všechna ostatní dítka, která na odměnu nedosáhla,  inspirovala právě těmi úspěšnými k aktivnějšímu přístupu plnění povinností, což se jistě příště projeví v širším seznamu odměněných. Na závěr se děti podělily o kupu nového oblečení, které nadační hosté přivezli. /foto v fotogalerii/

 

 

Jarní prázdniny     12.2.2015

Týden jarních prázdnin jsme si užili v příjemném prostředí penzionu Krásná u Jablonce. Již opakovaně se vracíme do rekreačního zařízení, kde se nám líbí, kde dobře vaří, kde je příjemný personál. Také nejbližší okolí penzionu našim záměrům vyhovuje - nejezdíme na lyžařský výcvik a pro rekreační ozdravný pobyt našich sdětí je zdejší prostředí optimální. Kromě svahů těsně kolem chaty, které našemu sportování bohatě stačí, využijeme vždy zajímavou návštěvu kozí farmy v Pěnčíně a podíváme se také  do Jablonce. Tak snad zase za rok..../foto v galerii/

 
Beseda o gamblerství
 
V lednu navštívil naše děti pan Petr Kohout. V poutavé emotivní atmosféře hovořil o svém zápasu se závislostí - gamblerstvím, o tom, jaké dluhy dokázal hrou na automatech nadělat, o tom, jak se mu rozpadly rodinné vztahy, a také o tom, jak se dokázal ze své závislosti vyléčit. Snad se z osobního příkladu ostatní dokáží poučit.... /foto v fotogalerii/